Pokud nechcete, aby vaše úspory ztrácely svou hodnotu, neměli byste je nechat ležet ladem. Neměli byste je někde držet v hotovosti, ale ani byste je neměli ukládat zbytečně na účty s nulovými nebo jen nízkými úroky, které nedosahují svou výší ani hladiny inflace. Mají-li si totiž finance uchovat svou reálnou cenu, je třeba volit skutečně výnosné investiční nabídky.
Jenže co si budeme povídat, že? Pokud nám dnes někdo nabízí vysoké zhodnocení, je to buď někdo, kdo nás spolu s tímto nutí k riziku úměrnému výši možného zisku, nebo třeba i vysloveně pochybná existence nebo firma, jíž se nedá důvěřovat.
Jenže jak tedy uchránit hodnotu svých peněz? Jak dosáhnout toho, aby se investované peníze dostatečně zhodnotily a člověk přitom neriskoval ‚sliby, chyby‘, tedy to, že mu naslibují modré z nebe, a nakonec už se nedostane ani ke svému vkladu samotnému?
Ti, kdo nechtějí riskovat, by se měli věnovat investování do zlata. Protože cena zlata je jednou z mála jistot v našem nejistém světě.
Ten, kdo zlaté slitky či mince v příznivém okamžiku nakoupí i prodá, tedy pořídí si je, když je cena zlata nižší, a prodá v době, kdy se tato vyšplhá nahoru, na tom logicky vydělá. Ale ani ti ostatní, ti, kdo nekupují zlato jen s vidinou rychlého spekulativního zisku, si tu přijdou na své.
Protože znáte to. Koronavirus (a nejen ten) zkomplikoval ekonomickou situaci této země, mnozí klesli až ke dnu, ceny rostou, nejedna firma stojí, a to vede k obavám, jež se podepisují i na síle měny. Hodnota peněz jde rychle dolů. Jak se můžete kdykoliv přesvědčit třeba při pohledu na cenovky v obchodech. A ti, kdo nechtějí na znehodnocování peněz prodělávat, dnes investují do zlata. A že podobných lidí je! A tito vědí, co dělají.
A pokud máte i vy nějaké nadbytečné finance, rozhodně byste je neměli nechat ležet ladem. Měli byste je využít třeba i k malému obchůdku se zlatem. Díky tomu už vás žádný pád měny neohrozí.